Sprzedaż energii

Sprzedaż prądu z fotowoltaiki – jak to działa?

Sprzedaż prądu z fotowoltaiki. Fotowoltaika to technologia, która pozwala na przetwarzanie promieniowania słonecznego na energię elektryczną. To ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność wśród właścicieli domów i firm. Ale czy wiesz, że możesz nie tylko produkować prąd dla własnych potrzeb, ale także sprzedawać go do sieci i zarabiać na tym? W tym artykule wyjaśnimy, jak działa sprzedaż prądu z fotowoltaiki i jakie są jej korzyści.

Poruszane tematy

Sprzedaż prądu z fotowoltaiki

Sprzedaż prądu z fotowoltaiki dla mikroinstalacji – na czym polega?

Mikrointalacje fotowoltaiczne są to instalacje o mocy do 50 kW. Popularnym rozwiązaniem są przydomowe instalacje, produkujące prąd na potrzeby własne gospodarstwa domowego. Drugą możliwością jest sprzedaż nadwyżki wyprodukowanego prądu z fotowoltaiki zasilającej Twój biznes np. hotel, sklep. fabrykę, czy magazyn. Niewykorzystana w ciągu dnia energia wprowadzana jest do sieci i zliczana w obrębie każdego miesiąca. Aby móc sprzedać taką nadwyżkę prądu należy prowadzić działalność gospodarczą oraz podpisać umowę z koncesjonowaną spółką obrotu. Po spełnieniu tych warunków i ustalonym okresie rozliczeniowym następuje rozliczenie finansowe za sprzedaż prądu z fotowoltaiki. Jest to świetny sposób na dodatkowy zysk oraz dostosowanie jeśli to możliwe profilu produkcji biznesu do produkcji prądu ze słońca co znacząco może obniżyć rachunki za zużyty prąd.

Sprzedaż prądu z fotowoltaiki
Sprzedaż prądu z fotowoltaiki

 

Jakie są korzyści ze sprzedaży prądu z fotowoltaiki?

Sprzedaż prądu z fotowoltaiki ma wiele korzyści zarówno dla producenta, jak i dla środowiska. Oto niektóre z nich:

  • Oszczędność na rachunkach za prąd – dzięki fotowoltaice możesz znacznie zmniejszyć zużycie energii elektrycznej z sieci i obniżyć koszty jej zakupu.
  • Gwarancja stałego dochodu –wynegocjowanie korzystnych warunków w umowie sprzedaży nadwyżki prądu ze spółką obrotu na dłuższy okres. Oznacza to, że przez ten czas będziesz otrzymywać dodatkowe środki w ustalonych w umowie okresach rozliczeniowych.
  • Wsparcie rozwoju energetyki odnawialnej – sprzedaż prądu z fotowoltaiki przyczynia się do zwiększenia udziału źródeł odnawialnych w miksie energetycznym kraju. To ważne dla realizacji celów klimatycznych i redukcji emisji gazów cieplarnianych.
  • Poprawa bezpieczeństwa energetycznego – sprzedaż prądu z fotowoltaiki zmniejsza uzależnienie od importu energii z innych krajów po niekorzystnych cenach i zapewnia większą stabilność dostaw prądu w sytuacjach awaryjnych w kraju.
  Uzyskiwanie koncesji na wytwarzanie energii elektrycznej - Proces i wymagania

Jak sprzedawać prąd z fotowoltaiki – mikroinstalacji.

Aby móc sprzedawać nadwyżkę prądu z fotowoltaiki, musisz spełnić kilka warunków:

  • Zainstalować panele słoneczne –  musisz mieć własną instalację fotowoltaiczną o mocy nie większej niż 50 kW. Możesz ją zamontować na dachu lub gruncie, w zależności od warunków lokalnych.
  • Podłączyć instalację do sieci – musisz zawrzeć umowę o przyłączenie instalacji do sieci z lokalnym operatorem systemu dystrybucyjnego. Umowa ta określa warunki techniczne i prawne podłączenia oraz koszty przyłączeniowe. instalacji do sieci.
  • Zawrzeć umowę na sprzedaż nadwyżki prądu – musisz zawrzeć umowę sprzedaży energii elektrycznej ze sprzedawcą energii elektrycznej – koncesjonowaną spółką obrotu energią elektryczną.  Umowa ta określa warunki finansowe i rozliczeniowe sprzedaży.

Gdzie szukać pomocy przy sprzedaży prądu z fotowoltaiki?

Jeśli chcesz skorzystać ze sprzedaży prądu z fotowoltaiki, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać, to możesz skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy zajmującej się projektowaniem i montażem instalacji fotowoltaicznych. Taka firma pomoże Ci w:

  • Doborze odpowiedniej instalacji – dobierze optymalną moc i liczbę paneli słonecznych oraz inwerter do Twoich potrzeb energetycznych i warunków lokalnych.
  • Załatwieniu formalności – pomoże Ci w uzyskaniu wszystkich niezbędnych pozwoleń, zgód i dokumentów potrzebnych do podłączenia instalacji do sieci.
  • Montażu i serwisie instalacji – wykona profesjonalny montaż instalacji oraz zapewni jej sprawne działanie i konserwację.

 

Skorzystaj z kompleksowej wiedzy OZESales.pl – zespołu ekspertów z zakresu odnawialnych źródeł energii w Polsce. Oferujemy kompleksowe doradztwo w zakresie uzyskania najlepszej oferty na sprzedaż prądu  wyprodukowanego z OZE

OZESales.pl gwarantuje najwyższą jakość obsługi sprzedażowej i posprzedażowej oraz zawsze atrakcyjne warunki współpracy z Wytwórcą !

Jak działa instalacja fotowoltaiczna
Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ofercie OZESales.pl lub skontaktować się z naszymi ekspertami zapraszamy na stronę https://ozesales.pl/ lub zadzwoń pod numer +48 459 414 839

Sprzedaż prądu z fotowoltaiki to świetny sposób na oszczędność i zarobek na własnej produkcji energii elektrycznej ze słońca. Skorzystaj z tej możliwości już dziś i ciesz się ekologicznym i ekonomicznym źródłem prądu!

Sprzedaż prądu z fotowoltaiki to nie tylko korzyść finansowa dla producenta, ale także wsparcie dla rozwoju energetyki odnawialnej w Polsce. Fotowoltaika jest przyszłością polskiego sektora energetycznego” – potwierdza specjalista ds. rozwoju rynku OZE z firmy OZESales.pl.

  Gwarancje pochodzenia energii elektrycznej: Klucz do zrównoważonego rozwoju oraz dodatkowy dochód Wytwórców

 

Zobacz również:

Author

Ozesales.pl

OzeSales.pl to Twój najlepszy partner w nowoczesnej energetyce.
Od wielu lat prężnie działamy w sektorze OZE oraz posiadamy duże doświadczenie we współpracy z Wytwórcami. Oferujemy doradztwo energetyczne w najbardziej kompleksowym zakresie na rynku ! Znajdujemy najlepszą z możliwych ofert oraz koordynujemy cały proces negocjacji warunków kontraktu.
Wspieramy proces przyłączenia nowych instalacji i uzyskania Koncesji na wytwarzanie energii czy wpisu do rejestru wytwórców w małej instalacji. Gwarantujemy dopasowanie odpowiedniego produktu dla każdego Wytwórcy niezależnie od źródła czy mocy wytwarzania, tym samym zapewniamy pełne zadowolenie !